Zaznacz stronę

Stworzenie funkcjonalnej strony internetowej jest czymś naprawdę ważnym dla każdej firmy, a dzieje się tak przynajmniej z kilku względów. Po pierwsze, taka strona faktycznie jest wizytówką przedsiębiorstwa, a co za tym idzie wpływa na jego wizerunek i go kształtuje. Niektóre osoby właśnie w taki sposób będą miały szansę poznać firmę- poprzez jej stronę. Dlatego tak ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań, aby charakteryzowała się nowoczesnym i estetycznym wyglądem, ale też aby była funkcjonalna i użyteczna. Drugim, bardzo ważnym aspektem, jaki wiąże się z posiadaniem takiej strony, jest możliwość wykorzystania jej do celów marketingowych, a więc do pozyskiwania nowych klientów dzięki jej reklamowaniu. Dlatego też chcąc otrzymać produkt wysokiej jakości w postaci strony, która naprawdę sprawdzi się w praktyce, jej stworzenie najlepiej powierzyć profesjonalistom, przykładowo https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www . Oni też doradzą nam, jakie są obecnie najsilniejsze i najmodniejsze trendy w web designie.

Strona powinna się dobrze wyświetlać na wszystkich rodzajach urządzeń

Obecnie jest to naprawdę bardzo ważne, gdyż naprawdę wiele osób korzysta z przeglądarki za pośrednictwem urządzeń przenośnych, a więc smartfona lub tabletu. Dlatego też tak istotne jest, aby projektowanie stron www było wykonywane w technologii RWD, czyli Responsive Web Design, dzięki której tworzony szablon może sam dostosowywać swoją szerokość do wielkości ekranu urządzenia, na którym strona jest przeglądana. Bardzo często responsywność tworzonej strony znajduje się już w ramach podstawowej oferty stworzenia takiej strony, zdarza się jednak również i tak, że za tę funkcję trzeba dodatkowo zapłacić. Alternatywą dla tworzenia strony w technologii responsywnej jest stworzenie jej całkiem oddzielnych wersji mobilnych na różne szerokości ekranu. W takim przypadku wersja na każdą z szerokości ekranu może być odrobinę inna i można mieć znacznie większy wpływ na układ elementów na stronie. Zazwyczaj jednak, projektowanie stron internetowych w taki sposób jest znacznie droższe, a dodatkowo nie dla każdej firmy opłacalne. W postaci prostych stron firmowych z niewielką ilością zakładek, strona wyposażona w dodatkową responsywność jest czymś absolutnie wystarczającym.

Jakie są etapy projektowania strony?

Po ustaleniu wszelkich formalnych aspektów jej stworzenia następuje pierwszy etap jej produkcji jakim jest przygotowanie jej projektu graficznego. To na tym etapie możemy najmocniej wpływać na wygląd strony, jej kolorystykę, układ elementów, a także zastosowane zdjęcia czy grafiki. Dopiero w momencie, kiedy cały layout strony i wszystkie widoki podstron zostaną zaakceptowane przez klienta, przychodzi czas na drugi etap- programowania. Wówczas informatycy dokładają wszelkich starań, aby strona dobrze funkcjonowała i nie zawierała żadnych błędów. Aby je wychwycić już na początku, zanim strona zostanie oddana do użytku, przeprowadzane są różnego rodzaju testy. Gotowy produkt wystarczy tylko umieścić na serwerze, a następnie wybrać dla strony odpowiednią domenę.