Zaznacz stronę

Budynek wznoszony w technologii szkieletowej ma wiele zalet, jednakże jedną z częściej wymienianych jest to, że znacznie szybciej można ukończyć jego budowę w stosunku do podobnego budynku, ale takiego, który powstaje w technologii murowanej. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na czasie. Tym bardziej, że szkieletowy drewniany dom tak naprawdę w niczym nie ustępuje domowi murowanemu, o czym możemy się przekonać poznając tajniki tego, w jaki sposób takie domy powstają. Czas budowy domu z drewna w znacznie mniejszym stopniu jest zależy od warunków pogodowych niż w przypadku inwestycji murowanej. Co warto wiedzieć na temat takich inwestycji i czy faktycznie są one alternatywą dla domów murowanych?

Oszczędność czasu wynika z braku konieczności wykonywania tylu prac mokrych

Wiele kwestii związanych z technologią budowania domów drewnianych zostało szczegółowo opisanych na stronie internetowej jednego z wykonawców takich projektów. Warto więc odwiedzić stronę drewdom.com. Przy okazji można też obalić wiele mitów związanych z tym, w jaki sposób się buduje, a potem użytkuje domy kanadyjskie.

W przypadku domów kanadyjskich jedynymi pracami mokrymi, jakie trzeba wykonać jest murowanie fundamentów pod inwestycje. Ten pierwszy i najbardziej wstępny etap należy więc zaplanować na miesiące, w których nie ma mrozów i kiedy fundamenty będą mogły wyschnąć. Wszystkie pozostałe prace mogą być już wykonywane na sucho, co oznacza, że nie ma tak naprawdę żadnych ograniczeń pogodowych do tego, aby je planować. To właśnie dzięki temu budowa domu z drewna idzie znacznie sprawniej i o wiele szybciej- ominięcie ciężkiego betonowania najmocniej wpływa na całkowity czas wykonania inwestycji. Ewentualnie, dodatkowymi pracami, które wymagają dodatkowego okresu schnięcia mogą być te, które są związane ze specjalnymi typami elewacji, jakie mogą się na takim budynku znaleźć. Tutaj jednak wybór elewacji należy do inwestora.

Rok, dwa, a może kilka miesięcy?

Dla wielu osób może być zaskakujące to, że czas budowy domu z drewna może być naprawdę krótki. Postawienie standardowej wielkości domu od wykonania fundamentu w terenie aż po całkowite wykończenie budynku może się zamknąć w czasie 1,5- 2 miesiące. Najbezpieczniej jest jednak założyć około 3 miesięczny czas na budowę, tym bardziej, że wpływa na niego także kształt domu, wybrany projekt oraz powierzchnia całkowita budynku, jaki ma powstać. Tak czy inaczej, jest to czas nieporównywalnie krótszy od podobnej inwestycji budowanej w technologii murowanej.

Jakie inne zalety mają jeszcze domy drewniane?

Bez wątpienia, ogromną zaletą takiej inwestycji jest także jej cena. Tak krótki czas realizacji projektu przekłada się bowiem na niższe koszty związane z opłacaniem ekipy budowlanej. Inaczej też szacuje się koszty związane z potrzebnymi materiałami budowlanymi, gdyż są to materiały innego typu. Tym samym, dom kanadyjski jest też atrakcyjny dla inwestorów z punktu widzenia finansowego.