Zaznacz stronę

Dla niektórych z nas to właśnie styl rustykalny jest tym najbardziej pożądanym, a wnętrza w tym stylu wydają się nam na tyle atrakcyjne, że chcielibyśmy w swoim mieszkaniu wprowadzić taki właśnie klimat. Wnętrza rustykalne są przede wszystkim swojskie, przytulne i bardzo ciepłe w odbiorze. Z jednej strony są one proste i praktyczne, ale raczej trudno jest doszukać się w nich ducha minimalizmu- można w nich znaleźć wszystko to, co na co dzień potrzebne jest nam do życia bez konieczności chowania tego w szafach i szafeczkach. Skąd czerpać przytulność takiego wnętrza i swojską atmosferę? Przede wszystkim z naturalnego drewna. Tego nie może zabraknąć we wnętrzu rustykalnym.

Jakie meble wybrać do wnętrza rustykalnego?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, które podkreśli taką stylizację jest wykorzystanie naturalnego drewna. To, co wyróżnia ten rodzaj mebli w przeciwieństwie do mebli z płyt wiórowych to solidność, masywność, precyzja w wykonaniu detali i naturalne piękno. W meblach ze sklejki stosowane są okleiny meblarskie, które są jedynie sztucznym wyobrażeniem naturalnego rysunku drewna. W przypadku mebli drewnianych rysunek jest oryginalny i niepowtarzalny. Widzimy wspaniałe usłojenie i strukturę drewna na każdej jego połaci, co wygląda zjawiskowo. Dodatkowo, specjalny wosk nakładany na powierzchnię mebli drewnianych dodaje im miękkości i sprawia, że wyglądają elegancko. Doskonale opierają się one próbie czasu nawet przez kilkanaście lat.

Urządzając salon w stylu rustykalnym raczej wybieramy meble wykonane z drewna o ciepłym, przytulnym kolorze. Nie ma tutaj miejsca na kolory zimne czy na stylizacje wręcz szpitalne. Doskonałym pomysłem będą meble dębowe, sosnowe, a nawet ciemniejsze- wykonane z orzecha. Uchwyty wcale nie muszą być minimalistyczne- mogą mieć ozdobniki i wyglądać swojsko. Fronty mebli mogą być zarówno proste jak i mogą posiadać dodatkowe rzeźbienia i listwy- najważniejsze, aby stworzyć swojski efekt we wnętrzu. Wybrane meble do salonu powinny być praktyczne także pod kątem tego, co będziemy chcieli w ich wnętrzu przechowywać. Jedne z najpiękniejszych kolekcji meblarskich z naturalnym drewnem znajdziemy na polanomeble.pl. Znajdziemy tutaj także kolekcje, które będą odpowiednie do stworzenia rustykalnego klimatu we wnętrzu.

Drewno także w roli dodatków, naturalne dekoracje

Beże oraz odcienie zieleni doskonale pasują do każdego wnętrza rustykalnego. W takim salonie jest miejsce na rośliny, które potęgują uczucie przytulności i jednocześnie są oczywistym nawiązaniem do natury. Drewno w takich wnętrzach może również wystąpić w roli dodatków- nowoczesnych lamp, bibelotów, skrzyń i kuferków, osłonek na doniczki czy też osłon okiennych. Jeśli tylko mamy taką możliwość- możemy pomyśleć o aranżacji kominka, który doskonale wpisuje się w rustykalny klimat wnętrz. Czasem w roli dekoracji sprawdzi się nawet sama atrapa kominka, która będzie pełniła funkcję dekoracyjną i która będzie podbijała klimat tego wnętrza.