Zaznacz stronę

Praca w agencji reklamowej- jak taką dostać?

Zatrudnienie w agencji reklamowej jest dla wielu osób celem, który bardzo chcieliby osiągnąć. Są to zarówno osoby, które dopiero co ukończyły studia kierunkowe, ale nie mają jeszcze doświadczenia w branży, jak i osoby, które chciałyby pracować w takim zawodzie posiadając kursy kwalifikacyjne oraz mając już na koncie kilka zawodowych doświadczeń. Wobec tego, jak dostać pracę w agencji reklamowej i jak zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie?

Zawsze warto zaczynać od programów stażowych

Wiele znanych i naprawdę świetnie prosperujących agencji ma przygotowane specjalne programy stażowe, z których z pewnością warto skorzystać. Nikt nam jednak nie może obiecać, że zawsze będą to staże płatne, nie mamy też gwarancji późniejszego zatrudnienia po ukończeniu takiego stażu. Nie mniej jednak, jest to świetny sposób na zdobycie ważnego doświadczenia zawodowego, które można później wpisać sobie do swojego CV. Staże mają także jeszcze jedną ważną zaletę- pomagają zorientować się nam w tym, jak realnie może wyglądać praca w takiej agencji. Możemy więc zweryfikować nie tylko czy nam się podoba, ale i sprawdzić, czy dane stanowisko nam odpowiada i czy taka praca daje nam satysfakcję. Zdarza się również i tak, że niektóre agencje rekrutują swoich pracowników tylko i wyłącznie poprzez programy stażowe. Może to być wobec tego jedyna szansa na to, aby w ogóle starać się o przyjęcie do danej firmy.

Kiedy ubiegamy się o konkretne stanowisko

Mając już większe rozeznanie na rynku pracy, możemy ubiegać się o konkretne stanowisko przesyłając swoje zgłoszenie. Jeśli jednak zostaniemy zaproszeni na rozmowę o pracę- postarajmy się do niej odpowiednio przygotować. Co to tak naprawdę znaczy? Na pewno powinniśmy zapoznać się ze stroną internetową takiej firmy, z jej historią, a także prowadzoną działalnością. Warto także przygotować się do takiej rozmowy pod kątem pytań, jakie mogą zostać zadane odnośnie stanowiska, na jakie aplikujemy. Za pewne będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, przyda się nam więc specjalistyczna wiedza. Jeśli nie mamy na koncie zbyt wiele doświadczeń zawodowych, starajmy się jak najlepiej zaprezentować umiejętności, które zdobyliśmy podczas studiów.

Każda rozmowa o pracę wyposaża nas w kolejne doświadczenia

Nie powinniśmy się zrażać tym, że nie od razu uda się nam znaleźć wymarzone stanowisko w wybranej przez siebie firmie. Z każdej rozmowy o pracę można bowiem wynieść cenne doświadczenia- na przykład będziemy bardziej świadomi tego, co powinniśmy w sobie doskonalić. Nie zawsze też jest tak, że nie znajdujemy zatrudnienia, gdyż pracodawca nie chce nas zatrudnić- czasem już po rozmowie kwalifikacyjnej widzimy, że dane stanowisko nam nie odpowiada. Wysyłając kolejne aplikacje wiemy już na co zwracać uwagę i jakie aspekty nowego zatrudnienia są dla nas najważniejsze. Zyskujemy doświadczenie i obycie na rynku pracy, które w końcu zaprowadzi nas do miejsca, które będzie nam odpowiadało i w którym spełnimy się zawodowo.